x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

Jesse ate 100 donuts in five days. Each day 6 more donuts than the day before. How many donuts did she eat each day?
What is the answer. Also if you can give step by step explanation.
Calculus 2 If we have ∫ (sec² B / tan² B) sec B tan B dB And u = secB Du = secBtanBdB And we get ∫(u^2)/(u^2-1) du How do we go from there to : ∫ ( 1 + (1/(u^
Evaluate the logarithm log 17 square root 17 (Picture provided)
Read the text and write in Spanish. You may copy and paste the accented and special characters from this list if needed: Á, á, É, é, Í, í, Ó, ó, Ú, ú, ü, Ñ, ñ,
please help ... .. .....​
I will mark brainliest to whoever has the best answer
11. How many times could Haley fly between the two flowers in 1 minute (60 seconds)?
Line 3 is an example of which poetic device?A.allusionB.assonanceC.imageryD.ironyE.symbolism​
What is the value of X?