Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
On a coordinate plane, a line goes through points (1, negative 1) and (2, 4). This graph displays a linear function. What is the rate of change?
297/1000 in simplest form
Sometimes it can be difficult to measure unemployment in an economy because some people who have been actively looking for jobs may be discouraged to do so afte
If you choose to live alone, you must pay all your cable and utility bills. If you choose to have roommates, you can share those expenses. Keep in Mind If you a
One-half of the sum of a number added to one-fourth of 96 is 30. What is the number?
1. Find SP when: (a) CP=920 and gain = 6% EXE
Can someone please help me with problem #18 of The Rational Root Theorem Worksheet?I found the possible rational roots but I need the work shown for it. I also
Ingress & Egress Reading Quiz QUESTION 5 of 10: The rate of flow is called a) Input b) Output c) Throughput Od) Through rate Submit Help
Lola is extremely nervous about giving a presentation to her classmates. What could Lola do before her presentation that is MOST likely to help her manage her a
Come up with a list of at least 5 ways that you use electricity in your day-to-day life. Try to look a bit deeper than just turning on the lights and really thi