mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
If 1/10 < x < 1, for what value of x is the value of 10 + 1/x greatest? Help quick pleaseee
Please help! Correct answer only! I've been on this question for more than an hour... You pick a card at random. Without putting the first card back, you pick a
help plz geometry !!!!
PLZ HALP!!!!!The number in the chart are the math test scores of 10 seventh hrade students.Which of the following is most affected by the lower score?A.) the me
Write a trinomial with 3x as the GCF of its terms.
You wonder why Andy acted in this fashion, and you guess that, because the door was unlocked, he must be afraid that someone broke into their home. Which readin
What is homologous structure? Similar structures that related species have inherited from a common ancestor Different structures that relate species Identical s
-30=5(x+1) what does x represent
Which resources does the National Park Service manage? Check all that apply.
PART A: Which of the following best states the central idea of the section titled “Why We Worry”?