jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
My father was a temperance movement leader. I became a leader in education. I strongly supported abolition but thought that women should not lead in that moveme
a regular polygon with an interior angle sum of 9000°? If so, what is it?
“This leaf is 4 inches long.” What kind of observation is this? Quantitative Qualitative Hypothetical Inferential
In a candy bar, 165 calories are from sugar. There are 250 calories in the candy bar. What percent of the calories are from sugar?
a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
what is the circumference of a circle if the radius of the circle is 2.2 in terms of pi? a) 1.1 pi b) 1.21 pi c) 2.2 pi d) 4.4 pi
What type of clause is the following statement? . Who the man is has us confused? . 1.Adjective clause. 2.Adverb clause. 3.Noun clause. 4.None of the above.
how did Matthew Perry's trip to Japan impact Japan?
William is reading a book for class. The book is 94 pages long. For the first assignment, William read 25 pages. For the second assignment, he read 37 pages. Fo
what contributes to two-thirds of foodborne illness outbreaks in restaurants?