fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Help pls will give brainliest A rectangular shaped desk has a length of 36 inches and a width of 16 inches. A desk with a similar shape has a width of 24 inches
Brooke went to the hardware store and bought 20 identical copper pipes. When Brooke lined up the pipes end-to-end, the line was 1 meter long. How long was each
the US shares borders with two countries.are all of these countries in the same cultural region?
√x^2 anyone can you solve this​
ISHSJDJDKDKDKFJJXDIIDJDJXJDJDJDJEJDBDJMATH IDDIJXJDTEEEJE
In what year was apartheid formally abolished in South Africa?
use the excerpt from out where the West Begins by Arthur Chapman to answer the question about whether hand clasps a little longer out where the smile do I was a
1.3 Explain two ways in which the belief that God is just influencesChristians today(4 marks)​
Which BEST describes the relationship between electricity and magnets?there is not a relationship between electricity and magnetsmoving electrons create a magne
What is ironic about these lines said by Peter Stockmann? A) Peter believes that town is united and tolerant, but it clearly is not B) Peter doesn't actually su