cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
Describe how the Turkish conquest of the Byzantine Empire caused many ancient classical writings to arrive in Italy
evaluate the impact/effects of fraud and corruption on a country
A literary work's theme can often be stated in a sentence as __________. a. an assumption c. a motivation b. a generalization d. a characterization
6. Some scholars believe that people from Asia arrived in the Americas about 15,000 years ago. According to this theory, what was the reason these people came?
What effect does acid have on buildings?
why does it take 3 copies of 1/6 to show the same amount as 1 copy of 1/2m
6,237.2 the 2 in the hundreds place is____the value of the 2 in the tenths place.
Ricky wants to start a farm and grow wheat. Where would be the best place for him to relocate?
Emotional words used to stir up your feelings in order to persuade you are called _____. objective facts opinionated language loaded language repetitive phrases
how to get the answer to my sister is 9 1/2 years old. my brother is 4 3/4 years younger than my sister how old is my brother