safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

How can essential nutrients, like nitrogen and phosphorous, trigger an algal bloom?​
Write a system of equations to describe the situation below, solve using substitution, and fill in the blanks. Lamar is comparing the cost of a fresh lobster di
I need fun facts about Bora Bora
where are perceptual regions located
What were some of the methods used by management against workers?
How did geography impact the development of the Incan Civilization?
Fill in the blank with the correct word. Die Tante ist die Schwester ______ Mutter. die des der dem
Solve the system of equations. y=4x+5y=x2+12x+20
The goal of basic science is:
4. What was King's dream in his "I Have a Dream" speech? 1 to stop fighting with pro-segregation groups 2 a just country in which children of different races w