tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Which statement correctly describes the immune response?
Suppose your hair grows at the rate 1/31 in. per day. find the rate at which it grows in nanometers per second. because the distance between atoms in a molecule
what is the derivative of -5
A car rounds a 75-m radius curve at a constant speed of 18 m/s. a ball is suspended by a string from the ceiling the car and moves with the car. the angle betwe
When a melody is combined with an ornamented version of itself, often heard in jazz, the resulting texture is known as:?
Which sentence indicates that consumer income has contributed to rising demand? The farmers have been able to harvest almost all of their fields and sell the cr
Which is the central idea in this excerpt? As a young man, Washington participated in land surveying and fought in the military. Washington escaped injury even
Failure of the sa node to depolarize would result in an ecg question 12 options: a.lacking a p wave. b.lacking a t wave. c.that is isoelectric. d.lacking a qrs
1. simplifythe picture
What factor might lead to the opening of several new pizzerias in a town? the price of a slice of pizza has gone up. the supply of pizza is inelastic. the cost