Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Coach Henderson went to the grocery store to buy some cola. Cola comes in three different packages: 6-pack, 12-pack, and 24-pack. The costs of each are shown. Which of the 3 packages gives you the best deal or best unit price? A) 3-pack B) 6-pack C) 12-pack D) 24-pack

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
It does not show the prices.
Answer Link
Regena2010 Regena2010
  • 15-03-2019

Answer:24 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Round 47125 to the nearest ten, nearest hundred, nearest thousand, and to the nearest ten yhousand
Manuel has 15 goldfish. This is 6 more than Quinn has. How many goldfish does a Quinn have?
how did Japan's feudal system impact society?
rename the number 25,600 = hundreds
What is the value of (-4.5) (-8.25) ? Please!
A bus slams on its breaks and goes from 30 km/hr to 15km/hr in 4 seconds. What is its acceleration?
83/6 as a mixed number
How to put this an equation (an athlete trains for 115min each day for as many days as possible. Write an equation that relates the number of days d that the at
i need a paragraph on work experience like where i went ,what i did,what my boss was like and what i did during the work experience ? can anyone help?!
What is 25.2<1.5y+1.2