MeiIsFrightened
MeiIsFrightened
01-03-2022
Mathematics
contestada
Please help with math question ty.
Respuesta :
faykekid
faykekid
01-03-2022
Answer:
r=3/4
Step-by-step explanation:
(135/2) / 90 = 0.75
(405/8) / (135/2) = 0.75
0.75 = 3/4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
5 pounds of birdseed cost $10.40. What is the price per ounce ?
y=4x^{2 -4x+9 Find the x-intercepts for the parabola
during which time period did many marine species become extinct but reptilian and amphibian species started to flourish A. cambrian B. permian C. ordovician D
Test ASSIGNMENTS COURSES Assignment Athene te SECTION 101 QUESTION 26 of 30 Match the definition to the word, 1 informal, conversation draft 2. set in special p
which of the following heart rates from a 30 minute workout fall in the target heart zone for a 15 year old boy
help me with these questions :)
what is a monarch A. a person who serves a king by maintaining the roads and grounds B. a person who holds sovereign rule over a kingdom or empire C. a person w
Please help..........
find the range 3, -9, 7, -1, 5, -4, 2
Jessica is going to a vegetable shop. She buys some lady fingers for $23, some potatoes for $30, and a bag of tomatoes for $16. Now she has $20 left. How much m