Ninlego Ninlego
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

Joe sold a total of 18 baked goods. Each cookie costs $1.25 and each brownie costs $2.50. Joe made $3 7.5 at the bake sale. How many cookies did joe sell?

Respuesta :

Garce1111
Garce1111 Garce1111
  • 04-02-2022

Answer:

1 cookie

Step-by-step explanation:

$2.50+$1.25 = $3.75

Answer Link

Otras preguntas

How is machines an example of the concept of globalization
many tickets_________by mrs hoa tomorrow
arrange0.2,¼,30%,10%in ascending and descending order​
In your opinion, what factors lead to succes
Graph the line. Y=-1/4x+4
16. Under what empire was the Taj Mahal constructed? O A. The Byzantine Empire O B. The Ottoman Empire O C. The Mughal Empire O D. The Safavid Empire
"human is a social being". justify the statement with reason​
Which of the following equations have no solutions? Choose all answers that apply: -60.2 + 32 = 32x + 60 -60.X + 32 = 322 - 60 -60.2 + 32 = -60.2 + 60 -60x + 32
If x = 3 and y = 5 then which of the following expression has the value ( -8)​
Bhagat Singh was called a traiton by British, but we consider him as a sies​