switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

y=ax^2-bx-12.find the value of x? when a=1,b=2,y=3 by using general formular
A car traveling with constant speed travels 150 km in 1700 s. What is the speed of the car?
pints quarts cups gallons from most precise to least precise
Can you change 6% into decimal?
The term social contract refers to people coming together and agreeing to what
What would you do if you became a president of the United States? Write down.
what does a comparison/contrast show?
What is the range of these numbers? 1,33,54,65,78,79,79,80,83,87,87,87,88 Find the range SHOW YOUR WORK!
Three randomly selected households are surveyed. /The numbers of people in the households are 1, 3, and 8. Assume that samples of size n =2 are randomly selecte
write 171 miles in 3 hours as a unit rate