iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of a rectangle with vertices (-8, -2), (-3,-2), (-3,-6), and (-8. -6)? square units
Which pair of rectangles is similar? See attatchment
The theme of a story is it’s
Is this a metaphor or a simile? "I am happy as a clam."
Which of the following atoms has the greatest nuclear charge?1. Al2. Ar3. Si4. Na​
A poll was conducted asking students what their favorite snack is. The results are shown in the table below.Favorite Snack - 12 Students PolledChips, Popcorn,C
Question 29 Most of the mass of an atom is found in its ____. A)nucleus B)electron cloud C)atomic number D)mass number
What is the value (in V) of Eºcell for the following reaction? Zn2+ (aq) + Pb (s) → Zn (s) + Pb2+ (aq)
What are some of the applications of the silk protein
Why are the offspring produced by sexual reproduction different than their parents? Offspring create new DNA without using their parents’ DNA. Offspring create