marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Which type of fuel can only be used in certain geographic areas?
For 2 hours, Lia drove at the speed of 60 mph, and for the next 3 hours, at the speed of 50 mph. What was Lia's average speed during this trip? A)53 MPH B)54 MP
I need help on this question
The scatter plot shows the test scores of a group of students who played games online for different amounts of time in a day: A scatter plot is shown. The x-axi
Which task can a licensed practical nurse (LPN) safely delegate to a nursing assistant?
Vieques es un municipio de ____. la república dominicana puerto rico entre los atractivos de la isla se encuentra ____. un pico altísimo una bahía bioluminiscen
Why did the Mexican people felt driven to rebellion in the early part of the twentieth century. Was the revolution successful?
A baseball player strikes out 3 times for every 2 hits he gets. tf the player strikes out 15 times, how many hits does he get? If the player gets 46 hits, how m
PLEASE HELP! The vertex of this parabola is at (-4,-1). When the y-value is 0, the x-value is 2. What is the coefficient of the squared term in the parabolas e
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you