27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Write 75 as the product of its prime factors. (2 marks)
What is being personified in the following passage? Fear had settled over the city.
Is Glass a good conductor of heat? is Metal a good conductor of heat? is wood a good conductor of heat
if x = -3 calculate the value of: x3 + x
plz help me solve this question how many remain when 87 is divided by 9
which element can become stable by losing 1 electron
why did some people treat native americans so badly?
How long does interphase last?
Why is man a special creature? What two worlds does he share in?
how many thirds in 5