frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
A line passes through the point (6−6) and has a slope of 3/2 . Write an equation in point-slope form for this line.
Which Enlightenment philosopher introduced the idea that people enter a social contract with the purpose of maintaining order in society?
Martin deposits $200 in a savings account that earns 5% annual interest. four years later, cary deposits $200 in an account earning the same interest. let m rep
Solve −2x2 +3x − 9 = 0
You are due to return from holiday today but have just been told by your holiday company that volcanic ash in the atmosphere is once again causing flight cancel
How many lessons do you need to complete in Unit 2? 14 12 10 20
Which is the term originally used to refer to the experiences of Jews, and later Armenians, who were forcibly exiled from their homelands, but more recently use
our elements that comprise over 95% of the human body are _____. carbon, phosphorus, oxygen, hydrogen calcium, phosphorus, hydrogen, nitrogen carbon, hydrogen,
Skeletal muscle tissue is striated and voluntary. true or false
Solve the equasion using square roots. 3x^2-27=0