makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Find the number, if the sum of 9+(-35)
Find the product 54,612 x 46?
Do you know what this is cus I’m really needing help
I am going to have to send you a photo of the problem because it is to large to crop into this.
Solve this super quickly please. Just a graph is fine no explanation needed
If A= { 1,2,4,5,7,9} and B= {2,3,4} and U = {1,2,3,4,5,6,7,8,9} Find A’
Select all the answers that are congruent to angle 6.
21 The number of students in each of 2 exercise classes was the same. The box and whiskerplots below represent the average amount of time the students in each c
Which solution of the equation can be determined from the graph
In the diagram, A CAT ~ADOG. Find the value of I.С161810215DT248.3I =