BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Your teacher gives you a black powder. When you dissolve the powder in water, you see red particles that float to the top, black particles that sink to the bott
Which of the following documents is typically issued as part of the due-process activities of the Financial Accounting Standards Board (FASB) for amending the F
IF ANYONE CAN HELP THAT WOULD BE GREAT I GOT A FEW HOURS TO TURN THIS IN PLZ SOME HELP QUICK!!!!
Determine the amount realized and the character by Solar Corporation on the sale of the following equipment: PV1 purchased in 2012 for $10,000 and sold for $8,0
The more parents read to their children, the higher their children score on achievement tests. This relationship between parents reading to their children and c
Clouds absorb upwelling longwave radiation, and themselves radiate as a nearly perfect blackbody down to the surface. This is called
The capital investment cost for a switchgrass-fueled ethanol plant with a capacity of 250,000 gallons per year is $3.1 million. The cost-capacity factor for thi
In 1967, New Zealander Burt Munro set the world record for an Indian motorcycle, on the Bonneville Salt Flats in Utah, with a maximum speed of 183.58 mi/h. The
At a college the scores on the chemistry final exam are approximately normally distributed, with a mean of 75 and a standard deviation of 12. The scores on the
How would you solve for x X/8=2