katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Name three numbers that would be placed between 5.89 and 5.9 on a number line
Which sentence incorrectly uses an apostrophe to show possession? A. Are you going to Mandy's party on Thursday? B. The man who sang during half-time is Amys' d
How were Japanese-Americans treated during World War II?
How much will you save if you buy an item listed at $75.50 at a 25% discount?
Channing jogs 10 miles a week. How many miles will she jog in 52 weeks?
Which of the following is true regarding a restrictive adjectival clause? A. It will follow a general noun and is not set off by commas. B. It will follow a pro
Simon Whitfield Victoria, British Columbia, won the men's triathlon at the Sydney Olympics. The race consisted of 1.5 km swim in Sydney harbour, a 40 km bike ri
Because it could not govern effectively after the reign of terror, the directory had to?
an artist is arranging tiles in rows to decorate a wall. each new row has 2 fewer tiles than the row below it. if the first row has 23 tiles, how many tiles wil
Popcorn machine is 3/4 of its height. What's the lengh of the machine