greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLY!PLEASE HELPPP!!! compare the size of 8 x 1/2 to the size of half. Based on the comparison, make the statement true. Move the correct phrase to
Cual es la poblacion de el paso
Whitch Verb phrase is they WILL HAVE FINISHED
Blank of water is a physical change because boiling the water is blank from a liquid to a gas
Media critics have argued that there is a significant downside to media conglomerates and media monopolies. greater concentration of ownership results in ______
pls help assap easy if 50x=70 what is x
12(7)(4)+6(5)= Evaluate the Expression
x^2 + x^2=6^2 what is x​
Help pleaseeeeeee♥️♥️♥️
1. What is a polygon? 2. What makes a polygon a regular polygon?