Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

$4000 into a account with 4.8 percent interest assuming no withdrawals are made how much will be n account after 9 years
The values of x and y vary directly and one pair of values are given. Write an equation that relates x and y. x=1,y=0.5 Please help me!!
For METALS, REACTIVITY_______ as you go down a group. For NONMETALS, REACTIVITY_______ as you go down a group.
When the y-intercepts of a line is 0, the relationship is....
A rectangle has an area of x2 + x-6 and a width of x-2. What is the length of therectangle?​
The Olympic record for running the 200 m dash is 19.3 seconds. What is the average speed for this record? A. 10.36 m/s B. 3960 m/s C. 219.3 m D. 0.0965 m/s
HELP PUZZLE!! there was a bowl of muffins on the table. Uncle A had already eaten half the muffins when Uncle B came along and ate 2/3 the remaining muffins pl
Watch the following Changing with the Times: Variations within Ecosystems tutorial. Write a summary paragraph (4-6 sentences) describing what you learned fro
Jenna and Heidi together have $60. Jenna has $9 more than twice Heidi’s amount. How much money does each have?
What is the discriminant of the quadratic equation 0 = -х2 + 4х – 2?