lilboy8833 lilboy8833
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

A recipe calls for 1/3 cup of sugar for every 1/2 teaspoon of vanilla. What is the unit rate per teaspoon? Remember to divide to find unit rate. Unit rate is the value of one item per something.

Respuesta :

yostmar7 yostmar7
  • 04-05-2021

Answer:

I have no clue sorry............

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O