Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

olivia filled 6 baskets of strawberries. later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much did each box of strawberries cost?

Respuesta :

marianaisabelle
marianaisabelle marianaisabelle
  • 01-12-2016
$14 each if the questions is asking for 3 boxes
Answer Link
shorty79
shorty79 shorty79
  • 01-12-2016
each box cost $14.00
Answer Link

Otras preguntas

Use three of the numbers 3, 4, 5, 12, and 15 to complete the number sentence. Do not use any number more than once. ( ___-___ )x___=8
The author of Document B and C both discuss 1) their success 2) Otheir failures 3) the human cost of new weapons of WWI 4) the danger of chemical warfare
What is the mass of 4.44 moles of P2O5
Someone plz help me :(
Two coordinates that have the vertical distance of 1.5
An ordered pair for a point that is 4 units away from point Q(2,-2.5)
The place where citizens go to vote is known as the ___________. A. network B. canvas C. election D. polls Please select the best answer from the choices provi
George read 72% of a book. If he reads 270 pages how many pages are there in the book?
What is the answer to this -8 = -3 + m/3
What is a complete graph.