Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

The interest that Julia earns on her investment is given by the equation I=48t where t is the time in years that her money is invested. She makes a table to det
Which of these BEST describe Earth's mineral resources? Select all that apply.
Ecrire un paragraphe qui developpe au moins 3 conséquences de la guerre
Most wind erosion takes place only a few feet off the ground. in time, what will happen to this pole
Heliox is a mixture of helium and oxygen gas used to help patients with breathing difficulties. it is also used for scuba diving. the total pressure in a tank o
Answer too a and b plz don't understand at all
You have 7 balls that are each a different color of the rainbow. In how many distinct ways can these balls be ordered?
If the writer paraphrases an opinion that she has read rather than reached independently, she is not required to cite the source. True False
PLEASE HELP Need this ASAP
What layer is only found in the epidermis of the lips palms and soles?