amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

what is (-4z^2-11u)-5z^2
Thee harsh conditions imposed by the treaty of Versailles after World War I helped lay
The sections of DNA a cell copies as RNA strands to make specific proteins during transcription and translation are referred to as ___________.
Which type of verb typically includes the word "to"
Which is true about functional text? A.Good readers avoid varying using multiple reading strategies as they approach functional texts. B.Captions that accomp
The ________________ are located at the crossroads of Europe and Asia.
jim ran 15.2 miles over the weekend . he ran 6.75 miles on saturday. how many miles did he run on sunday?
List four things to look for when proofreading
Review &reviewImagine that you have a bag containing 10 marbles ofdifferent colors. You have drawn a marble, recorded itscolor, and replaced it fifty times,
1. What is the area of the figure below?. . . 18 in². 30 in². 36 in². 60 in².