fawkyouanisacollinsb fawkyouanisacollinsb
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Vie bought 5 plantians for $4.00. At the rate, what is the cost of 3 plantians

Respuesta :

IsabellaFlores1208
IsabellaFlores1208 IsabellaFlores1208
  • 03-02-2021
I think it’s $3.75 for 3. Hope this helped :)
Answer Link
jessieweger jessieweger
  • 03-02-2021

Answer:

i think 12 buts probably wrong

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the texture of halite?
Choose the sentence below in which of is used correctly. A. The three girls might of broken the records. B. We should of left early. C. The boys surrendered, b
A cliche is an original way of saying something. true or false
what times what equals 26
what is 40% as a fraction in simplest form?
Explain how you could show five less than a number using an expression.
how can you use the pythagorean theorem to solve real-world problems
True/false Prohibition was backed by many groups of the United States' religious community.
Which is considered the best type of advertising for an early childhood program? A. Word of mouth B. Posters C. News papers D. Telephone book
The primary source of energy for all mammals is _______, a simple sugar.