Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

the 5th out of 10 questions
A person should use "you" messages instead of "I" messages when describing their feelings in a situation.
1. Sarah went to the farmers market because she needed 5 more apples for her Granny’s jam recipe. The recipe calls for 32 apples. How many apples did Sarah have
please answer very sorry thats all the points i have left
Taxes on the property buyer Tamara is purchasing are $8,200, due on December 31. If the closing is set for June 29th, using the 365-day method, how much of the
Darian was completely committed to completing her Masters degree, but _____ she was partying every night.
A rectangular field is 0.45 kilometers long and 0.4 kilometers wide. What is the area of the field in square meters? Do not round.
notes on isosceles triangles, base angles and notes on the diagonals thanks :D
please find the product (3b+3)(b+7)
what is the sum of an 8th term geometric series if the first term is -11, the last term is 180,224, and the common ratio is -4