ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

A washer and dryer cost 1003 combined the washer cost 53 more than dryer what’s the cost of dryer
6 ladybugs out of 27 insects
Between the starting line and finish line there was an 8% decrease in the number of runners. If there were 75 runners at the starting line, how many made it to
A band sold out 4 of its last 20 shows. What is the experimental probability that the band's next show will be sold out? Write your answer as a fraction or whol
What was the main problem in managing the Royal granaries? * ( ancient Egypt) a)Theft b)Water c)Mice d)Mold
which statement describes many of the structures involved in the first line of defense of the immune system​ sorry not geography lol
please help me and show all your work please thx​
what is outside sourcing when you are training (carbohydrates)?
Which of the following is NOT a characteristic of the world’s earliest civilizations? Group of answer choices religion social structure food surplus militar
​b=rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr