Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

A kennel has 80 dogs in total, some are puppies and some are adult dogs. The ratio of puppies to adult dogs in a kennel is 3 : 2 . How many adult dogs are the
Ask a questions have 2 spinners . The first spinner has the numbers 3,5,7 and the second spinner has the numbers 3,5,8. Is the probability greater or less than
pls answer this I'm stuck on it
What is the effect and therefore results of a stroke?
Three ways in which self-esteem improves performance in school subjects ​
what is socio religious reform?​
Give a brief description of strain theory.
Mary has a coupon for $10 off video games. The table shows the relationship between the price of a video game in dollars (p) and the price Mary would actually p
The Atlantic Ocean region contains approximately 2 × 1016 gallons of water. Lake Ontario has approximately 8,000,000,000,000 gallons of water. How many Lake Ont
thetta is an angle i a right angle triangle tan thetta= 28/47 what the value of thetta give you answer in degrees to 1d.p.