yahiremanuel2007 yahiremanuel2007
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

CANDY
BARS
3
6
9
COST
0.75
1.5
2.25
UNIT
RATE:
HELP PLEASE

CANDY BARS 3 6 9 COST 075 15 225 UNIT RATE HELP PLEASE class=

Respuesta :

vypham15
vypham15 vypham15
  • 04-01-2021
rate: 0.25 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

What value is equivalent to 2^3 · 3^4? A) 162 B) 324 C) 468 D) 648
There are 50 students traveling in vans on a field trip. Each van seats 8 students. How many vans are needed.
A string wraps around a wheel with mass mW = 6.5 kgand radius r = 0.15 m . The wheel is mounted on a frictionless horizontal axle at the top of an inclined plan
Please, I need help on this question. Drag each graph to show whether it is a function of x or not a function of x. If there is not enough information to tell,
Can someone please explain in detail how to solve radical equations? (1, 2, &10)
Two brooms leave town at the same time going in opposite directions. One travels at 45 mi/hr. The other travels at 30 mi/hr. In how many hours will they be 800
Carboxylic acids can be made by the hydrolysis of nitriles, which in turn can be made from an alkyl halide. Draw the structures of a starting alkyl bromide and
A rice casserole recipe serves four people and requires two tablespoons of butter. How many people will the rice casserole serve if the recipe is scaled to requ
A computer maintenance company wants to 'capture' the knowledge that employees carry around in their heads by creating a database where employees document their
What does it mean that Mary is on HMO plan?