danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!! ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Write and solve an inequality. The sides of a regular hexagon are equal in length. The perimeter of the
What would happen to the amount of oxygen in Earth’s atmosphere if half the trees on Earth were cut down? Why?
what does desultory mean?
please answer[tex]\frac{\sqrt[3]{9^{x-5} } }{27}\leq \frac{\sqrt{1} }{\sqrt{3x^{x+2} } }[/tex]
The first racially-based immigration policy in the United States was based on immigrants from what country? Germany Japan Mexico China
You own a well-known restaurant. You are concerned that you employees are not taking the proper steps to keep customers safe from food borne illnesses. You deci
Mitochondria produce energy in the form of____.
The equation of line A is y = 5x + 14.Line B is parallel to line A and passes through the point (4, 30). What would be the solution to the system of equations r
What is Motion ?? Please tell fast
Which is an example of a man vs self conflict