xxsunflxwerxx2626
xxsunflxwerxx2626 xxsunflxwerxx2626
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help-
I need it-
urgently-

help I need it urgently class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$80 and $960

Step-by-step explanation:

Divide 240 by 3 which would be 80

Then multiply 12 times 80 (or 240 times 4) which would be 960

So $80 and $960

Answer Link
rhianaj25 rhianaj25
  • 07-12-2020
$80 andddd $960. :))))))))))
Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. The former senator fell to the floor in gratitude when he received the news that he was nominated to serve as Secretary of Defense. The phras
what do fitness evaluations typically consist of?
The study of how decisions are made when strategic interaction between firms exists is known as
A direct variation function contains the points (–8, –6) and (12, 9). Which equation represents the function?
I will have run a mile by the time you return from the Lincoln Memorial. What is the verb form in the sentence? A. future perfect B. past emphatic C. past perfe
A carbon-12 atom has 6 protons, 6 neutrons, and 6 electrons. how many protons does a carbon-14 atom have? a. 6 b. 8 c. 12 d. 14
Four friends purchase 18.4 pounds of peaches. The peaches cost $1.75 per pound. The friends share the cost of the peaches equally. Enter the amount that each p
What variation technique is used to develop the motive in measures 17-20
Which event angered Americans and compelled the US government to send two strongly worded warnings to Germany in May and June 1915? A. German submarines sinkin
What are some of the benefits of using solar energy?