jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

1. Define Line. 2. Name 3 different line types. 3. Define Shape. 4. What are the 2 types of Shapes? 5. Give an example of each shape type.
What does the presence of a polar covalent bond show about the electronegativities of its two atoms? A. The electronegativities of the two atoms are not equal.
orking at a Under the English colonial system of mercantilism, American Indians became enslaved persons who worked for free. O allies who shared larly knowledge
Locate some pieces by these artists, or others who work in the same style, and describe what you see. How does the artist use geometry to elicit a feeling or em
answer choices: 116 degrees 54 degrees 62 degrees 25 degrees
Solve the literal equation for y, 2x-2y=5
2 3/10 x 3 1/3 2 2/5 x -4 3/4
Find the area of shaded part .​
PLEASW HELP ME I WILL BE MARKING BRAINLIEST answer
Which of the following sets of ordered pairs represents a relation that is not a function? A) (1,1), (2,3), (6,11), (10,19), (50,99) B) (-5,-2), (-4,-1), (1,4),