twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

Assume that the price of a combo meal is the same price as purchasing each item separately. Find the price of a pizza, a coke, and a bag of chips.
Please help me please
Please help me out if possible.
How do u do 3 and 4?
I Need help please! 30 points!!
PLEASE HELPPPPPPPP! THANK YOU!
If Harriet was born in 1822, how old was she when she made her first and last rescue?
Please please help me out
Every month, $65 is withdrawn from Tom's savings account to pay for his gym membership. He has enough savings to withdraw no more than $585. For how many months
Why is peer review an Important part of the scientific process