gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast a compound and a mixture
What number completes the following equation 8x(40+7=(8x blank)+(8x7)
Hiya! please help me:(Find the area of an equilateral triangle with sides of 4ft
suppose you supply energy to a machine at a rate of 700 w and that the machine converts 560 j into heat every second. At what rate does the machine do work
If sin theta = 2/5 and theta is in quadrant I, determine the following. a. cos theta b. tan theta c. sec theta d. csc theta e. cot theta
Explain why 3x2 and 6xy2 are not like terms
The cycle of the day and night is a result of earths spinning on its axis, which is earths
There are 24 students in a science class.Mr.Sato will give each pair of students 3 Magnets.So far,Mr.Sato has given 9 pairs of students their 3 magnets.How many
Which two lines in this excerpt from Guy de Maupassant's short story "The Prisoners" portray the Prussian soldiers as likable, sensitive people rather than as s
please help on this one ?