rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HURRY Which of the following could be appropriate values for an equation to be in Standard Form (Ax + By = C)?
Sự kiện nào đánh dấu giai đoạn giai cấp tư sản Ấn Độ bước lên vũ đài chính trị?
Gametes are____ They have_____ the number of chromosomes. hanloid: double half the
A 20 foot ladder is set against the side of a house so that it reaches up 16 feet. If Christian grabs the ladder at its base and pulls it 2 feet farther from th
- Vì sao nổi lên làn sóng chống đối xu thế toàn cầu? Nó bắt đầu từ đâu?
Drinking four sodas a day possible outcomes
Millard walks 350 meters everyday to school Dana has to walk 6 times farther how far does Dana have to walk in kilometers to get to school
What have you heard about plates tectonics
Solve for brainliest
why is it important to learn about the capital​