deyanary
deyanary deyanary
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two burritos cost $14.00. Complete the table to show the cost for 4, 5, and 10 burritos at that rate. Next, find the cost for a single burrito in each case.
a) Complete the table.
b) What do you notice about the values in this table?

Two burritos cost 1400 Complete the table to show the cost for 4 5 and 10 burritos at that rate Next find the cost for a single burrito in each case a Complete class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

4:28

5:35

10:70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What part of the cell produces ATP for the blueberry plant to grow? A. Mitochondrion B. Cytoplasm C. Ribosome D. Nucleus
if cosx=1/12 and sinx>0 find tan2x
ray wants the larger of two aquariums.One aquarium has 20 in. by 20 in. and has a height of 18 inches.The other aquarium has a base that is 40 in. by 12in. and
How many times dose 150 go into 1000
what is the volume of an area? what is a polynomial?
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
Two numbers have a product of 48 and a sum of 19 what are the numbers and how do you know
Two numbers have a product of 48 and a sum of 19 what are the numbers and how do you know
Each week Suzanne and Sarah drink 2 gallons of milk.HGow many iounces of milk do they drink each Week ?
How does latitude affect climate