lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
What is the additive inverse of -4a
Do you think then solid can undergo convection
A student government organization is selling Christmas trees as a fundraiser. On Friday, they sold 5 noble fir trees and 3 douglas fir trees for a total of $420
Ms Graves gave her class 12 minutes to read. Carrie read 5/1/2 pages in that time. At what rate, in the pages per hour, did Carrie read?
Please help me with this two step math problem! THANK YOU !!!!!!!!
What is the surface area of the prism? A. 144 in2 B. 420 in2 C. 288 in2 D. 140 in2 I really don't know where to post a link to the prism pic
What was George Washington's nickname?
how do i find the angles on a kite?
31+34=90-n 45+1=70-k 6×9=41+m
How do you write fifty-seven thousand,eighteen. In standard form