Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

what musical device signifies rhythmic flexibility
Plz help with this problem
Karl’s bowling score went from 174 to 205 what was the percent of increase? Plz help 22 point plzz give explanation
Explain why the greater than or equal to and less than or equal to symbols have a closed circle, while the greater than and less than symbols have an open circl
Which image shows the correct way of lining up vectors to add them together?
The monthly budget for the front of the house is $2,000. You spent 14% of the budget on fresh flowers. How much did you spend on fresh flowers?
Which of the following is the value of the expression 2x^2+1 when x = -2?
What was the name of the laws limiting the rights of freedmen? A) black codes B) slave codes C) programs D) amendments
There is a 33% chance that a peanut grown in the US will end up as peanut butter. What fraction and decimal represents the number of peanuts grown in the US tha
Plzzz help me asap plzzz someone the question is on the picture