willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
When y = x^2, which of the following expressions is equivalent to –y ?
Most autotrophs make “food” through the process of a. photosynthesis. b. homeostasis c. chemosynthesis d. cellular respiration
A midwestern music competition awarded 35 ribbons. The number of blue ribbons awarded was 3 less than the number of white ribbons. the number of red ribbons was
How do you say little sister, little brother, older sister, and older brother in Korean? I hope someone who actually know Korean can answer this question.
In the formula e = hf, if e is doubled and f is halved, what happens to the value of h?
Which of the following are examples of trisomy? Turner Syndrome, Down's syndrome, or Klinefelter's Syndrome
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?
In the formula e = hf, if e is doubled and f is halved, what happens to the value of h?
Estimate the angle of elevation from the trailhead to the summit.