litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP 14 POINTS
which of the following characteristics a monsoon area ?A. It has a season of strong winds and heavy rains.B. It has a season of icy snow storms.C. It has consis
1. Who was old Silenous and why might he have “lost his way”?
For what was Luis Walter Alvares most known?
To find the circumference of a circle multiply the diameter by?
Multiply: (5 ft 6 in) 2.4
please help me with this problem
3 tons of dirt cost $360.00. What is the price per pound
can someone help me ? i need to finish this it will make my day
Ways individual can improve self-esteem