jazemine jazemine
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. Find the unit rate of each and then state which is the better buy. A) 18 oz of
peanut butter for $4.75 or B) 40 oz of peanut butter for $11.29
Now we

Respuesta :

lovecairo721 lovecairo721
  • 01-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

youfyuihbgfctdr6yiukhbgtyu

Answer Link

Otras preguntas

40 multiply 10 = 4 multiply
you purchase a house for $124,000. and the next year sell it for $150,000. what would be did percent of increase or decrease?
The number has 9 digits. the digit in the tenths place is the digit used to represent a half dozen. the digit in the tens place is the value of a fraction with
Given the function f(x) = 0.5(3)x, what is the value of f−1(7)? 0.565 1.140 1.771 2.402
what is the relative location of austin?
Which scientific tools, or technologies, could help governments set policies and procedures to follow during a natural disaster?
what is 2/3 x 9/8 in simplest form?
qué es "la natilla"?
how many times can 5 go into 1620
13(10+2) can be simplified as