elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Differenciate between chemical and structural formulae
Rohan bought a motorbike for rupees 5675 and spent 453 rupees on its repiar. Then he sold it for 1265. Find out the profit or loss he made.​
how do the boys feel about the idea of santi visiting medellin
The website is offering a discount of $7.50 on all Bolga basket orders. Which expression can you use to find the total price of a basket order? 7.56+42 426-7.5
2 Precizează genul, numărul, cazul, articolul, prepoziția care le pre evidenţiate cu verde.​
how many 1 cm cubes are there in 100 cm cubes volume?​
the warning on the medicine bottle stated, 'If taken in excess, the medication _______ lead to adverse effects.'
4. 4A. Which net can be folded to make a cube? Select all that apply. D. A. B. 48. The surface area of the cube is 24 square feet. What is the length, in feet,
The human heart is approximately the size of ________. 1) a golf ball. 2) an adult's fist. 3) a chestnut. 4) a grapefruit.
A model of a dinosaur skeleton was made using a scale of 1 in : 15 in in a museum. If the size of the dinosaur's tail in the model is 8 in, then find the actual