Answer:
It  earns $1,550
Explanation:
Sales Price   $  13
Variable Cost $ Â 5 Â
Contribution  $  8
200 slices x $8 = $1,600
Monthly expenses:
$107 rent + $43 insurance = $150
Divided by 25 days per month: $ 6 daily
Then, 11 extra slices incurs in $4 loss
11 x 4 = 44 loss
Total earnings for the day:
$1,600 - $6 fixed cost - $44 loss = $1,550