boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

There is no civics section so help me! The three most important problems with the Articles of Confederation
Which of the following was a drawback of the Industrial Revolution
What is the equation in point-slope form of the line passing through (2, 5) and (−1, 8)? y + 5 = 1(x + 2) y + 8 = −1(x − 1) y − 5 = −1(x − 2) y − 8 = 1(x −
I need help plz show work plz
How to enroll in college after dropping out?
need help or answer 1
What of the following is an advantage of a presidential government
When scientists looked at the polarity of bands of rock on either side of the mid-ocean ridges, what did they find? A. that there was no pattern B. that the
Which county in southern africa also has the largest economy in all of subsaharan africa?
Dose anyone have any idea how to do this?