Maleiah
Maleiah Maleiah
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

sara and megan wanted souvenirs when on vacation. sara bought 3 magnets and 4 picture frames for $41. megan bought 2 magnets and 5 picture frames for $39. how much does magnet cost? how much does the picture frames cost?

Respuesta :

26prabhakar2 26prabhakar2
  • 03-06-2020

Answer:

idk

Step-by-step explanation:

sorry

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer ?
I am terrible at fractions will anyone help me out please and thank you?
Walt Disney creates Mickey Mouse. convert to passive voice ​
What is the phrase in the statement "They walked into the garden"?
6th grade math i mark as brainliest​
the three powerful Kingdom of Mesopotamia were dash and dash and dash​
posQUESTÃO 5 - O que significa viver de maneira digna?Marcar apenas uma oval.a) viver discutindo, brigando, não respeitando os semb)( viver de maneira integra,
April is worried that she is not a "good speller" so she plans to let the spelling checker correct all her mistakes. What would be the most helpful advice for A
Evaluate the given expression for x=-14. -3x-5
Compare and contrast the nutritional needs of infants and adults. Why might some people find it difficult to follow the MyPlate recommendations? A. The guidelin