merm25
merm25
02-05-2020
Mathematics
contestada
I need help asap :):):):):)
Respuesta :
sugarplum5430
sugarplum5430
02-05-2020
It is the last choice
The first and third choices are eliminated because it has a greater than symbol and the purchase can’t be greater than $50
The second choice is eliminated because the 3 packet of balls costs 2.50 not 1.50
Hope this helps!
Answer Link
dburke26
dburke26
02-05-2020
It is the last choice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Through what process do humans and animals get the energy they need? A. photosynthesis B. cellular respiration C. heat energy D. hydrolysis
Write the equation for (-2,3) and (3,-1)
If 76g of sodium reacts with chlorine to produce 214g of sodium chloride, how many grams of chlorine reacted? need help
A. words that create pictures B. a comparison C. the main idea D. the attitude of the writer toward the subject, ideas, theme, or characters E. images, plot
9. Ella purchased 8 passes to the skating rink for $58.00. Each pass cost the same amount. What was the cost of each pass in dollars and cents?
Which word and definition match? Really need help
What is the reason for each step in the solution of the equation? 4x−1=−2(x+1) Drag and drop the reasons into the boxes to correctly complete the table. Please
Do you believe that some people have the extrasensory perception (ESP)? Why or why not?
dam the final question : ( goodbye brainly it was Fun while it lasted y'all remember this name "theunknownsource" certified brainly legend.this will go down in
Express 0.2 as a fraction.