swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

What type of was congress prohibited from doing under the constitution until 1808?
Does Brainly.com help with writing composition story’s seven paragraphs long? If not what website does?
Suppose you are measuring the height of a small child. What will determine the number if significant digits you record?
The midpoint of a segment is(2,1) and one endpoint (8,7).find the coordinates of the other endpoint
What's the answer to tripling the greater of the two consecutive even integers gives the same result as subtracting 10 from the lesser even integer. what are th
Still don’t understand omg asap please
Plz helps me I don’t get these I’m hoping for a smart math helper
i need help with b and question 10 (all parts) HELP PLEASE URGENT
A candidate for the house of representatives is required to be a citizen for at least how long?
define ecosystem what are the components of ecosystem???