lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

what is anatomy? why we study anatomy? purpose of study
formation of placenta????​
A boy can swim 3.0 meter a second in still water while trying to swim directly across a river from west to east, he is pulled by a current flowing southward at
Struggling un this section
Please help me I beg you substituteion with negative number & order of operations unite 2
A little towns population is growing at an annual rate of 7.5%, annually. What is it’s growth rate per 3 years? Per 5 years? Round to the nearest tenth of a per
what other events or things do you want to know more about from the Little Rock Nine? Have the answer as a question At least 3
This chart shows spending during World War I. A list titled Total War Spending, 1920 dollars with the following entries: United Kingdom, 39.9 billion dollars;
Which of the following pairs of elements is most likely to form an ionic compound? Nitrogen and sulfur oxygen and fluorine sodium and chlorine aluminum and ga
SP: Describe what moment is, give the formula and unit for it. Rearrange the equation to make a force as a subject