joemay joemay
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

9 inches of rain in 72 hours as a unit rate

Respuesta :

cjkeller1
cjkeller1 cjkeller1
  • 04-12-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

SOMEONE HELP ME PLEASE Decide if the following scenario involves a permutation or combination. Then find the number of possibilities. Ndiba and Kristin are pla
A 4-pound bag of flour costs $10.24. What is the price per ounce if there are 16 ounces in a pound?
1. What are the intercepts of the equation 2x+3/2y+3z=6
Suppose a basketball player has made 294 out of 359 free throws. If the player makes the next 3 free throws, I will pay you $20. Otherwise you pay me $26. Step
Can someone help me solve this
The following data for a production department relate to two accounting periods: Activity(machine-hours)....... 17,000 18,500 Department costs................
Plz help I’ll mark you
As it pulls itself up to a branch, a chimpanzee accelerates upward at 2.4 m/s2 at the instant it exerts a 260-N force downward on the branch.Find the magnitude
The vector w = ai + bj is perpendicular to the line ax + by = c and parallel to the line bx - ay = c. It is also true that the acute angle between intersecting
Far behind does anyone know this?